شروع عملیات اجرایی تقاطع بزرگ ۱۵ دی در ابرکوه

شروع عملیات اجرایی تقاطع بزرگ ۱۵ دی در ابرکوه
شهردار ابرکوه از آغاز عملیات اجرایی بزرگ‌ترین پروژه در حوزه راه و شهرسازی در شهرستان خبر داد و گفت: هم‌زمان با سالروز ورود مقام معظم رهبری به ابرکوه در 15 دی‌ماه سال 1386، کلنگ احداث «تقاطع غیر هم‌سطح 15 دی» به زمین خواهد خورد.
سید علیرضا رسولی تصریح کرد: پروژه مذکور بزرگ‌ترین طرح در حوزه راه، محورهای مواصلاتی و گردشگری مسیر یزد-شیراز است که ضمن کاهش آمار تصادفات و خطرات جاده‌ای، مسافران و گردشگران را برای ورود به ابرکوه به‌عنوان یکی از 14 شهر نمونه گردشگری کشور، هدایت می‌کند.
رسولی خاطرنشان کرد: با عنایت به ضرورت بررسی مجدد و نگاه ویژه به طرح ورودی شهرستان و شهر ابرکوه از محور یزد، طی یک سال گذشته در نهایت دستور بازنگری و تأمین اعتبار توسط محسن صادقیان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد صادر شد و با تلاش کلیه مسئولان شهرستان عملیات اجرایی آن طی ماه‌های آتی آغاز می‌شود.
شهردار ابرکوه برآورد ریالی پروژه را هشت میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: این اعتبار از محل وزارت راه و شهرسازی (شرکت توسعه زیرساخت و راه‌های کشور) ، منابع استانی و سایر منابع به پروژه تقاطع غیر هم‌سطح 15 دی تزریق خواهد شد.
وی همچنین با اعلام خبر راه‌اندازی باند دوم کنارگذر شهر ابرکوه تا پایان سال جاری، اضافه کرد: با مجاهدت کلیه عوامل وزارت راه و شهرسازی کشور و نمایندگی این وزارتخانه در استان یزد، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و سایر مسئولان استان و شهرستان، پروژه کنارگذر شهر ابرکوه به بهره‌برداری می‌رسد.
ابرکوه همیشه باشکوه