ساماندهی محل دفن پسماندها توسط شهرداری ابرکوه

ساماندهی محل دفن پسماندها توسط شهرداری ابرکوه
به گزارش روابط عمومی شهرداری ابرکوه، محل جمع‌آوری و دفن زباله‌ها و پسماندهای شهری ابرکوه پس از سال‌ها اصلاح و ساماندهی شد.
مسئول خدمات شهری شهرداری ابرکوه اظهار کرد: در شهر ابرکوه روزانه قریب به 19 تن زباله و دهها لیتر شیرابه ناشی از آن تولید می‌شود که میزان میکروب‌های موجود در آن بالغ‌بر ۴۰ هزار برابر زباله‌های معمولی است و حتی حل شدن چند قطره از آن در هر آبی، مانند آزاد شدن یک بمب میکروبی خطرناک است که عامل سرایت انواع بیماری‌ها به انسان و دام و گیاه است.
عباس معمارزاده تصریح کرد: به‌منظور کاهش آلودگی‌های محیط‌زیست و دفن اصولی و بهداشتی زباله‌ها، عملیات ساماندهی محل دفن پسماندها آغاز و پس از حدود 310 ساعت کار بلدوزر و صرف هزینه یک میلیارد ریالی، تعداد شش ترانشه (لندفیل دفن زباله) احداث و زباله‌های 20 سال گذشته جمع‌آوری و یک راه دسترسی مناسب نیز ایجاد شد.
معمارزاده موقعیت جغرافیایی محل دفن پسماندها را بسیار مناسب عنوان کرد و گفت: ایستگاه دفن زباله‌های ابرکوه در کیلومتر 29 جاده یزد واقع شده و از اولین محل سکونت (از سمت غرب) 22 کیلومتر فاصله دارد. این ایستگاه در 15 کیلومتری روستای چاه بیگی و 17 کیلومتری اولین چاه آب واقع شده است.