دیدار با امام جمعه محترم شهرستان ابرکوه

ب اولین دیدار رسمی شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر ابرکوه در سال 97 با امام‌جمعه صبح روز یکشنبه برگزار شد.
در ابتدای این دیدار علیرضا زارع زاده رئیس شورای اسلامی شهر ابرکوه، ضمن تقدیر از تلاش‌های شهردار در راستای آماده‌سازی شهر برای حضور میهمانان نوروزی، اظهار کرد: مهم‌ترین نیاز شهر بعد از بهداشت و درمان بهبود وضعیت  اوقات فراغت مردم به‌ویژه قشر جوان است. ضمن اینکه بحث تکدی گری در حاشیه شهر که بیشتر متکدیان از شهرهای اطراف به این مناطق آمده‌اند، مسئله حائز اهمیتی است که باید سریعاً به آن رسیدگی شود.
وی آسفالت خیابان‌های اصلی، جمع‌آوری سد معبرها، ساماندهی وضعیت بیمارستان و بخش درمان شهرستان (از نظر کادر پزشکی، ساختمان و تجهیزات)، میزان پیشرفت پروژه راه‌آهن، احداث پاسگاه پلیس‌راه و ایست و بازرسی، تعیین تکلیف سرمایه‌های مردم در پروژه جی تی ال و... از دیگر مسائل شهری دانست که باید با همکاری دستگاه‌های مربوطه مرتفع شود.
اعضای شورای شهر در ادامه از وضعیت نامطلوب معیشت مردم گلایه کرده و خواستار رسیدگی به این وضعیت از مسئولین ارشد کشوری شدند. همچنین اهمیت به جایگاه شورا، بررسی عملکرد برخی مدیران اجرایی، فراهم کردن امکانات رفاهی و تفریحی برای بانوان، رسیدگی به وضعیت جاده ابرکوه دهشیر از دیگر مطالبات اعضای شورای شهر بود.
سید علیرضا رسولی با بیان اینکه در ابرکوه 68 درصد جمعیت شهرنشین وجود دارد، اذعان کرد: یکی از موضوعات مهم جامعه توجه به مسائل فرهنگی و اجتماعی است که بعضاً از مباحث عمرانی نیز اهمیت بیشتری دارد.
رسولی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد مجموعه شهرداری در چند ماه گذشته، تصریح کرد: زمان 4 سال برای یک کار اجرایی بسیار کم است، اما شهرداری تلاش دارد برنامه‌های کوتاه‌مدت خود را به سرانجام رسانده و در برنامه میان‌مدت نیز، پروژه‌های نیمه تمامی را که شروع شده است به سرانجام برساند. ضمن اینکه برخی طرح‌های زیرساختی را نیز در راستای برنامه‌های بلندمدت، کلید خواهد زد.
 در ادامه حجت‌الاسلام حسینی در راستای مشکلات مطرح شده از سوی اعضای شورای شهر، اظهار کرد: در طول سال 96 جلسات متعددی با حضور مسئولین و محمدرضا صباغیان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی جهت شناسایی اولویت‌های شهرستان برگزار شد که نتیجه و خروجی آن مشخص نیست.
حسینی به فاصله زیاد وضعیت مبلمان شهری مطلوب با وضعیت موجود اشاره کرد و افزود: در سال‌های اخیر با توجه به اینکه در شهر ظرفیت‌های سازمان یافته و مناسبی نداشتیم، تلاش‌های زیادی برای بهبود وضعیت مبلمان شهری صورت گرفته و در 2 دور گذشته شورا شاهد فعالیت و تحرک خوبی در جهت جلوه بخشی به شهر هستیم.
وی ادامه داد: در رابطه با مشکلات کمربندی و ناتمام ماندن پروژه راه‌آهن، فرماندار و نماینده مجلس باید وارد میدان شوند نه اینکه همیشه تمام مسئولیت‌ها بر عهده شهرداری باشد. یکی دیگر از کم‌توجهی‌های دولت یازدهم مسئله جی تی ال است که در زمان استاندار سابق هر طور خواستیم به موضوع رسیدگی کنیم به آن اهمیت داده نشد، اما استاندار جدید از این موضوع استقبال و در حال پیگیری آن است.
امام‌جمعه ابرکوه در خاتمه بر همدلی، وحدت و هم‌صدایی در بین مردم و مسئولین تأکید کرد و یادآور شد: جایگاه شورا بسیار حائز اهمیت است، اما مهم‌تر از آن عملکرد شورا است که باید به‌خوبی دیده شود و بتواند جایگاه مردمی خود را حفظ کند.