تجلیل شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر ابرکوه از آتش نشانان

تجلیل شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر ابرکوه از آتش نشانان
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ابرکوه، به مناسبت گرامیداشت روز «آتش‌نشانی و ایمنی» سید علیرضا رسولی شهردار به همراه اعضای شورای شهر با حضور در آتش‌نشانی ابرکوه ضمن تقدیر از زحمات آتش‌نشانان، با اهداء هدایایی از آنان تجلیل کردند.
ابتدا محمدجواد معماریان رئیس شورای اسلامی شهر ابرکوه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آتش‌نشان حادثه پلاسکو، اظهار کرد: هفتم مهرماه که به نام روز «آتش‌نشانی و ایمنی» نام‌گذاری شده در واقع بهانه‌ای برای پرداختن به انسان‌هایی است که از جان و آسایش خود در راه حفظ جان و آسایش دیگران می‌گذرند تا بتوانیم در امنیت زندگی کنیم.
محمود فلاح زاده عضو دیگر شورا اذعان کرد: امید است این آتش‌نشانان جوان که فعالیت‌هایشان تنها به خاموش کردن آتش ختم نشده و در همه حوادث حاضر و آماده به خدمت هستند، بتوانند با تمام توان به مردم خدمت کنند.
سید اصغر سجادی نیز آتش‌نشانان را انسان‌هایی شجاع، ایثارگر و فعالیت آنان را از جمله اموری دانست که به علت ارتباط مستقیم داشتن با جان و مال مردم، همیشه دارای فوریت و اهمیت است.
سید حبیب زارعی نیز ضمن تبریک و خسته نباشید به آتش‌نشانان خاطرنشان کرد: در حوزه آتش‌نشانی علاوه بر ضرورت آمادگی صددرصدی مأموران، باید امکانات و تجهیزات کافی، استاندارد و به روز در اختیارشان قرار گیرد.
در ادامه شهردار ابرکوه آتش‌سوزی را از جمله بحران‌هایی دانست که ثانیه‌ها در آن سرنوشت‌ساز و تأثیرگذار است که اگر با سرعت، مهارت و شجاعت به‌موقع به آن رسیدگی نشود، ممکن است جان یک انسان به خطر بیفتد.
رسولی ضمن تأکید بر کمبود نیرو و ایستگاه آتش‌نشانی در شهرستان، گفت: با توجه به جمعیت 28 هزار نفری ابرکوه و اینکه خدمات شهرداری در این زمینه محدود به مناطقی است که عوارض پرداخت می‌کنند، اگر در ابرکوه هم‌زمان 2 آتش‌سوزی و یا حادثه جاده‌ای و یا آتش‌سوزی در یک روستا رخ دهد، با مشکل جدی مواجه بوده و امکان خدمت‌رسانی به همه آن‌ها نیست.
وی با اشاره به کسب رتبه برتر شهرداری ابرکوه در حوزه مدیریت بحران، از بخشودگی 50 درصد عوارض برای واحدهای مسکونی، تجاری و کارگاهی که فقط کپسول آتش‌نشانی داشته باشند و همچنین منازلی که بیمه استحکام‌بخشی داشته باشند، خبر داد.