بررسی طرح پیاده راه بهشت‌زهرا تا گنبد عالی در جلسه شورای شهر

بررسی طرح پیاده راه بهشت‌زهرا تا گنبد عالی در جلسه شورای شهر

به گزارش روابط عمومی شهرداری ابرکوه، طرح پیاده راه بهشت‌زهرا تا گنبد عالی به عنوان یکی از مهم‌ترین محورهای گردشگری شهر ابرکوه در جلسه شورای اسلامی شهر ابرکوه بررسی شد.

شهردار ابرکوه با بیان اینکه تاکنون اقدامات بسیاری از جمله بهسازی و آسفالت مسیر به طول ... متر، روشنایی، نصب تابلو و ... در این محور انجام شده است، اجرای یک طرح همه‌جانبه به منظور توسعه فرهنگی و گردشگری نیز می‌تواند مخاطبان و بازدیدکنندگان بسیاری را جذب کند.

سید علیرضا رسولی تصریح کرد: پس از بررسی مطالعات اولیه توسط کارشناسان مربوطه در حوزه‌های مختلف فرهنگی، تاریخی، محیط اجتماعی، بهره‌برداری انسان از زمين موردنظر در گذشته، خواسته‌ها، نيازها و تعاملات انسان با محیط موردنظر، توپوگرافی، خاک‌شناسی، اقلیم منطقه و ... طرح اولیه تهیه و تدوین شد.

رسولی با بیان اینکه هم‌اکنون از این سایت برای انجام برنامه‌های پیاده‌روی و کوه‌نوردی در مناسبت‌های مختلف همچون هفته تربیت‌بدنی، هفته دفاع مقدس و اردوهای دانش‌آموزی استفاده می‌شود، بهره‌برداری امروز به علت پتانسیل قوی منطقه، گنبد عالی و کوه‌های اطراف است که می‌تواند با اجرای یک طرح، بستر توسعه این فعالیت‌ها را فراهم کرد.

شهردار ابرکوه مهم‌ترین هدف از اجرای یک طرح همه‌جانبه در محور گنبد عالی را تبدیل آن به مکانی زیست پذیر، شهری و انسانی دانست که افراد به آن احساس تعلق‌خاطر و هویت دارند.

وی توجه به ارزش‌های فرهنگی و تاریخی برای توسعه صنعت گردشگری، اصلاح و ساماندهی ورودی شهر از سمت مهردشت، برقراری ارتباط منطقی بین اثر منحصربه‌فرد گنبدعالی و شهر، ایجاد امکانات تفریحی و ورزشی، ساماندهی فضای شهری با استفاده بهینه از آن را از دیگر اهداف موردنظر در اجرای طرح دانست.

رسولی ابراز کرد: با اجرای یک طرح جامع و کارشناسی شده می‌توان بستری مناسب برای تجمع در مراسمات مختلف ملی و مذهبی و برنامه‌های فرهنگی، فراهم کرد. ضمن اینکه محیطی بهداشتی و سالم از نظر کالبدی و روانشناسی شهری ایجاد شده و امنیت را برای مخاطبان در ساعات مختلف شبانه‌روز به ارمغان می‌آورد.