به همت شهرداری انجام شد؛ احداث گوراب جهت دفع سیلاب‌های غرب ابرکوه

به همت شهرداری انجام شد؛
احداث گوراب جهت دفع سیلاب‌های غرب ابرکوه
به گزارش روابط عمومی شهرداری ابرکوه، در پی بارندگی‌های سال‌های اخیر و ضرورت جلوگیری از ورود سیلاب‌های غرب به مناطق شهری و مسکونی، پیگیریهای لازم از دستگاههای مسئول نظیر اداره منابع آب و منابع طبیعی به عمل آمد. در همین راستا طرحهایی توسط اداره محترم منابع طبیعی تهیه و به اجرا در آمد که احداث گوراب از این جمله بود. شهرداری ابرکوه نیز جهت تسریع در اجرای این طرحها با عقد تفاهم‌نامه‌ای با اداره منابع طبیعی و آبخیزداری، فرمانداری و معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری، در احداث آخرین و بزرگترین گوراب طراحی شده در مسیر و دو گوراب کوچکتر در محدوده کارخانه آسفالت،  همکاری نموده است.
جانشین هماهنگی امور عمرانی شهرداری دراین‌باره اظهار کرد: شهرداری پس از احداث گورابهای کوچک، 50 درصد از کار احداث گوراب اصلی (به طول هزار متر، دو و نیم متر ارتفاع و عرض کف بیست و یک مترو تاج چهارم‌تری) را که پیش‌ازاین متعهد شده بود با به‌کارگیری ماشین‌آلات خود در ظرف مدت‌زمان قریب به چهار ماه انجام داده است.
محمدرضا معماریان تصریح کرد: در حال حاضر تمامی آزمایش‌های مربوطه انجام و تراکم معقول و منطقی نسبی محاسبه شده است. لذا اگر بر طبق طرح ارائه شده از سوی منابع طبیعی، گودبرداری به صورت کامل انجام شود، امکان ذخیره 150 هزار مترمکعب در این گوراب وجود دارد.
انتهای پیام