بازآفرینی در شهر ابرکوه

بازآفرینی در شهر ابرکوه
به گزارش روابط عمومی شهرداری ابرکوه، احمدرضا اسدی، مسئول عمران و شهرسازی شهرداری ابرکوه از  تهیه و تصویب طرح بازافرینی بخشی از محله جهانستان خبر داد.
مسئول عمران و شهرسازی شهرداری ابرکوه تصریح کرد: از ابتدای شروع برنامه بازآفرینی شهری در ابرکوه چهار طرح به عنوان طرح های شاخص شهری مطرح گردیده است. از این میان دو طرح به مرحله ی اجرا رسید  و دو طرح دیگر نیز با توجه به اتمام پروسه طولانی تهیه و تصویب شد.
اسدی افزود: بر اساس طرح ساماندهی اراضی انتهای کوچه علی موسی الرضا (ع) در محله جهانستان و طرح آماده سازی اراضی ضلع شمالی خیابان شهیدان پورنجفی،  اهدافی نظیر توسعه شهری و رفع گتوی شهری جهانستان، افزایش خدمات محله ای و عرضه ی کاربری های محلی مورد نیاز شهر صورت گرفته است. در قالب این طرح اراضی بلااستفاده در دو نقطه شهر به کاربریهای مورد نیاز نظیر مسکونی آموزشی فضای سبز و تجاری محلی تبدیل می‌شود.
وی در ادامه گفت: افزایش خدمات محلی و برنامه ریزی در قالب نگرش محله محور با جلب مساعدت و همکاری مالکین اراضی رها شده فوق دو تجربه ی موفق در مدیریت شهری با هدف ارتقا سطح کیفی محلات شهر از نتایج این دو طرح می باشد.
لازم به ذکر است وسعت محدوده ی طرح اراضی خیابان شهیدان پورنجفی بالغ بر 5 هکتار و اراضی انتهای کوچه علی موسی الرضا(ع) هشت هزار مترمربع می باشد.