طرح باغستان (باغشهر) ابرکوه در دستور کار شهرداری قرار گرفت

طرح باغستان (باغشهر) ابرکوه در دستور کار شهرداری قرار گرفت
طرح «باغستان ابرکوه» با هدف توسعه سرانه فضاي سبز، بهره‌مندی از هوای پاک و ایجاد کمربند سبز برای ابرکوه پس از چند سال رکود، مجدداً کلید خورد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری ابرکوه، مهندس حسین حاتمی از آغاز مجدد طرح «باغستان ابرکوه» که قریب به سه سال مسکوت مانده بود خبر داد و گفت: طرح باغستان یا باغشهر از جمله طرح‌هایی است که توسط هیئت‌وزیران در سال‌های گذشته برای شهرها به تصویب رسیده است.
شهردار ابرکوه اذعان کرد: طرح مذکور که یک بافت باغی است با ارائه خدمات آب و برق، امکان استقرار را به شهروندان داده و ضمن اینکه نیاز شهرها به فضای سبز را مرتفع می‌کند، به صورت یک فیلتر عمل می‌کند تا مردم از هوای سالم‌تری بهره‌مند شوند.
حاتمی یادآور شد: مطالعات اولیه طرح باغستان ابرکوه در سال‌های 95 و 96 آغاز ولی متأسفانه در سال‌های اخیر مسکوت ماند. لذا مجموعه شهرداری در نظر دارد نسبت به فعال کردن طرح، تکمیل مطالعات انجام شده، تهیه طرح نهایی، اخذ مجوزهای لازم، تملک زمین و تأمین آب موردنیاز اقدام کند.
وی با بیان اینکه اجرای طرح مذکور تلاشی است برای كاهش آلودگي‌هاي محيطي و هوا و زيست‌پذيرتر كردن شهر ابرکوه، تصریح کرد: طرح نامبرده نیازمند حداقل بیش از 20 هکتار زمین است که مکان‌یابی اولیه آن انجام شده و پس از تکمیل مطالعات و پیگیری‌هایی که توسط شهرداری انجام می‌شود، در صورت اخذ مجوزهای لازم عملیات اجرایی هم به سرعت آغاز می‌شود.
شهردار ابرکوه با تأکید بر اینکه لازم است در آینده در اطراف شهر یک کمربند سبز مناسب داشته باشیم، ادامه داد: امید است با اجرای طرح باغستان ابرکوه علاوه بر ایجاد فضایی مناسب برای تنفس شهری، فضای تفریحی موردنیاز شهروندان را فراهم کنیم. لذا در این مسیر به شدت نیازمند همراهی مسئولان شهرستانی و استانی هستیم که با حمایت آنان، گام‌های پیشرفت پروژه را بلندتر برداریم.
انتهای پیام