دومین جلسه مجمع بانوان

سید علیرضا رسولی در حاشیه دومین جلسه مجمع بانوان شهرداری در گفتگو با جمع خبرنگاران اظهار کرد: هدف اصلی از ایجاد این مجمع ایجاد انگیزه فعالیت مضاعف بانوان نخبه در تمام سطوح تصمیم سازی شهری و کمک گرفتن از ایده‌های نیروهای خلاق در فعالیت‌های شهری است.
شهردار ابرکوه خاطرنشان کرد: در ادامه این فرآیند زیرشاخه‌های تخصصی مجمع که هر کدام می‌توانند بازوان توانمندی برای شهر و در ادامه شهرستان باشند، شکل گرفته و فعالیت‌های شهری را بسط می‌دهند.
رسولی در رابطه با چرایی انتخاب حوزه بانوان، ابراز کرد: همه بر این مهم واقف هستیم که نزدیک به 50 درصد از جمعیت هر شهر را بانوان تشکیل می‌دهند و ستون اصلی خانواده‌ها، مادران هستند که می‌توانند بسیار تأثیرگذار باشند.
وی در رابطه با ضمانت اجرای تصمیم‌های مجمع بانوان، اذعان کرد: مصوبات جلسات مجمع از بُعد مالی و پشتیبانی و همچنین بعُد اجرایی حمایت می‌شود تا بتوانیم از این طریق یاری‌رسان فعالیت‌های شهری باشیم.
شهردار ابرکوه تأکید کرد: با راه‌اندازی این مجمع می‌توان از پتانسیل بانوان در راستای ارتقای شهر و نیز ارتقای سطح کار خود بانوان، استفاده کرد. ضمن اینکه این پایگاه زمینه ایجاد اتحاد بانوان را محقق می‌کند.
رسولی در ادامه به دستور کارهای دومین جلسه مجمع بانوان اشاره کرد گفت: ارائه برنامه‌های میلاد حضرت زهرا(س) و بزرگداشت مقام زن، ارائه برنامه کاربردی و فرهنگی در استقبال از نوروز 99 و نوروزگاه ها با رویکرد نشاط اجتماعی و همچنین ارائه پیشنهادات در حوزه فرهنگ‌سازی در امر تفکیک زباله با محوریت تفکیک از مبدأ، سه دستور کار این جلسه است.
اعضای شورای اسلامی شهر ابرکوه نیز تشکیل مجمع بانوان را امری بسیار حائز اهمیت دانسته و گفتند: با توجه به سبقه تاریخی، فرهنگی و تمدن غنی شهر ابرکوه، امید است با افکار نو خلاقانه بانوان که فراغ بال بیشتری نیز دارند بتوانیم با کمترین هزینه، بیشترین برداشت را در مشکلات و مسائل شهری داشته باشیم.