برگزاری هر گونه مراسم در آرامستان ممنوع است

برگزاری هر گونه مراسم در آرامستان ممنوع است

مسئول خدمات شهری شهرداری ابرکوه ضمن گلایه از رعایت نکردن محدودیت ها و ممنوعیت های اعمال شده در آرامستان این شهر، اظهار کرد: متأسفانه برخی شهروندان با وجود ممانعت های ایجاد شده جهت تجمع نکردن در بهشت زهرا، بلوک های مسدود کننده ورودی های این منطقه را تخریب و بدون توجه به موانع و حائل ها به هر طریق ممکن وارد آرامستان می شوند.
محسن فلاح زاده با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان ابرکوه، تصریح کرد: تدفین فوتی های مبتلا به کرونا در آرامستان با رعایت فاصله گذاری و تمام پروتکل ها و اصول بهداشتی انجام می شود.
فلاح زاده ادامه داد: اموات از طریق خودروهای مخصوص حمل متوفی از سردخانه بیمارستان به ساختمان غسالخانه آرامستان انتقال یافته و پس از غسل و کفن پوشی با رعایت دقیق اصول شرعی و نیز برپایی نماز میت با رعایت فاصله گذاری اجتماعی توسط افراد آموزش دیده در قبر گذاشته شده و با شیوه های بهداشتی دفن می شوند.
وی با تأکید بر اینکه برگزاری هر گونه مراسم در آرامستان به واسطه مصوبه ستاد مقابله با کرونا شهرستان ممنوع است، ادامه داد: ضروری است که وابستگان متوفا در صورت حضور در آرمستان در راستای پیشگیری از شیوع کرونا، ضمن رعایت فاصله گذاری اجتماعی، از برقراری تماس با سطوح و تجهیزات این مکان خودداری کنند.  
مسئول خدمات شهری شهرداری ابرکوه خاطرنشان کرد: باتوجه به اعلام دادستان عمومی و انقلاب ابرکوه مبنی بر اینکه تمامی مصوبات ستاد کرونا به منزله قانون بوده و لازم الاجرا می باشد، در صورت مشاهده تخلف از سوی همشهریان، مسئولین مربوطه به دلیل حفظ جان و امنیت سلامت سایر شهروندان، ناگزیر به اجرای قانون خواهند بود.
انتهای پیام