شروع عملیات اجرایی تقاطع بزرگ ۱۵ دی در ابرکوه

شروع عملیات اجرایی تقاطع بزرگ ۱۵ دی در ابرکوه


شروع عملیات اجرایی تقاطع بزرگ ۱۵ دی در ابرکوه

شروع عملیات اجرایی تقاطع بزرگ ۱۵ دی در ابرکوه
شهردار ابرکوه از آغاز عملیات اجرایی بزرگ‌ترین پروژه در حوزه راه و شهرسازی در شهرستان خبر داد و گفت: هم‌زمان با سالروز ورود مقام معظم رهبری به ابرکوه در 15 دی‌ماه سال 1386، کلنگ احداث «تقاطع غیر هم‌سطح 15 دی» به زمین خواهد خورد.
سید علیرضا رسولی تصریح کرد: پروژه مذکور بزرگ‌ترین طرح در حوزه راه، محورهای مواصلاتی و گردشگری مسیر یزد-شیراز است که ضمن کاهش آمار تصادفات و خطرات جاده‌ای، مسافران و گردشگران را برای ورود به ابرکوه به‌عنوان یکی از 14 شهر نمونه گردشگری کشور، هدایت می‌کند.
رسولی خاطرنشان کرد: با عنایت به ضرورت بررسی مجدد و نگاه ویژه به طرح ورودی شهرستان و شهر ابرکوه از محور یزد، طی یک سال گذشته در نهایت دستور بازنگری و تأمین اعتبار توسط محسن صادقیان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد صادر شد و با تلاش کلیه مسئولان شهرستان عملیات اجرایی آن طی ماه‌های آتی آغاز می‌شود.
شهردار ابرکوه برآورد ریالی پروژه را هشت میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: این اعتبار از محل وزارت راه و شهرسازی (شرکت توسعه زیرساخت و راه‌های کشور) ، منابع استانی و سایر منابع به پروژه تقاطع غیر هم‌سطح 15 دی تزریق خواهد شد.
وی همچنین با اعلام خبر راه‌اندازی باند دوم کنارگذر شهر ابرکوه تا پایان سال جاری، اضافه کرد: با مجاهدت کلیه عوامل وزارت راه و شهرسازی کشور و نمایندگی این وزارتخانه در استان یزد، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و سایر مسئولان استان و شهرستان، پروژه کنارگذر شهر ابرکوه به بهره‌برداری می‌رسد.
ابرکوه همیشه باشکوه