برگزاری هر گونه مراسم در آرامستان ممنوع است

برگزاری هر گونه مراسم در آرامستان ممنوع است


برگزاری هر گونه مراسم در آرامستان ممنوع است

برگزاری هر گونه مراسم در آرامستان ممنوع است

مسئول خدمات شهری شهرداری ابرکوه ضمن گلایه از رعایت نکردن محدودیت ها و ممنوعیت های اعمال شده در آرامستان این شهر، اظهار کرد: متأسفانه برخی شهروندان با وجود ممانعت های ایجاد شده جهت تجمع نکردن در بهشت زهرا، بلوک های مسدود کننده ورودی های این منطقه را تخریب و بدون توجه به موانع و حائل ها به هر طریق ممکن وارد آرامستان می شوند.
محسن فلاح زاده با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان ابرکوه، تصریح کرد: تدفین فوتی های مبتلا به کرونا در آرامستان با رعایت فاصله گذاری و تمام پروتکل ها و اصول بهداشتی انجام می شود.
فلاح زاده ادامه داد: اموات از طریق خودروهای مخصوص حمل متوفی از سردخانه بیمارستان به ساختمان غسالخانه آرامستان انتقال یافته و پس از غسل و کفن پوشی با رعایت دقیق اصول شرعی و نیز برپایی نماز میت با رعایت فاصله گذاری اجتماعی توسط افراد آموزش دیده در قبر گذاشته شده و با شیوه های بهداشتی دفن می شوند.
وی با تأکید بر اینکه برگزاری هر گونه مراسم در آرامستان به واسطه مصوبه ستاد مقابله با کرونا شهرستان ممنوع است، ادامه داد: ضروری است که وابستگان متوفا در صورت حضور در آرمستان در راستای پیشگیری از شیوع کرونا، ضمن رعایت فاصله گذاری اجتماعی، از برقراری تماس با سطوح و تجهیزات این مکان خودداری کنند.  
مسئول خدمات شهری شهرداری ابرکوه خاطرنشان کرد: باتوجه به اعلام دادستان عمومی و انقلاب ابرکوه مبنی بر اینکه تمامی مصوبات ستاد کرونا به منزله قانون بوده و لازم الاجرا می باشد، در صورت مشاهده تخلف از سوی همشهریان، مسئولین مربوطه به دلیل حفظ جان و امنیت سلامت سایر شهروندان، ناگزیر به اجرای قانون خواهند بود.
انتهای پیام