آنچه در جلسه عمومی شورای اسلامی شهر ابرکوه مورخ 26 فروردین 97 گذشت

آنچه در جلسه عمومی شورای اسلامی شهر ابرکوه مورخ 26 فروردین 97 گذشت


آنچه در جلسه عمومی شورای اسلامی شهر ابرکوه مورخ 26 فروردین 97 گذشت

آنچه در  جلسه عمومی شورای اسلامی شهر ابرکوه مورخ 26 فروردین 97 گذشت

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ابرکوه، جلسه عمومی این هفته شورای مذکور در تاریخ 26 فروردین‌ماه 96  با حضور کلیه اعضا و همچنین سید علیرضا رسولی شهردار ابرکوه برگزار شد که طی آن پس از پاسخگویی به مراجعات مردمی و نامه‌های رسیده، موضوعات ذیل بررسی و ضمن ارائه پیشنهاد و راهکار، مواردی نیز به تصویب رسید.
حجت‌الاسلام رستگار ضمن قدردانی از تلاش‌های شهرداری و شورای شهر از نام‌گذاری و نصب تابلوی زکات به اهمیت این فریضه اشاره کرد و در ادامه با ارائه چند پیشنهاد و راهکار خواستار تبلیغ و ترویج هر چه بیشتر فرهنگ زکات در سطح شد.
نمایندگان تشکل غیردولتی «جمعیت یاوران زمین» نیز مباحثی در راستای جمع‌آوری زباله‌های قابل بازیافت به‌منظور حفظ محیط‌زیست و همچنین بازنگری در نام‌گذاری کوچه منتهی به خانه تاریخی مستوفی به‌عنوان دومین سرای نقالی کشور، مطرح کردند که مورد استقبال شهردار و اعضای شورای شهر قرار گرفت.
در خصوص شکایت واصله از سوی شهروندان مبنی بر کم‌فروشی، گران‌فروشی و معضلات مربوط به بخش نظارت بر کنترل قیمت‌ها، سید مسعود میرحسینی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان در شورا حضور یافت. ضمن اینکه پس از بحث و تبادل‌نظر، شورائیان از اداره مذکور خواستار جدیت بیشتر در کنترل، بازرسی و رسیدگی به اعتراضات مردمی شدند.
در پی مشاهده برخی معضلات از جمله تجمع زباله و نخاله‌های ساختمانی در حاشیه شهر که آسیب‌ها و خطرات زیست‌محیطی، بهداشتی و ... داشته و چهره نازیبایی از منطقه را نشان می‌دهد، محمدجواد آقایی بخشدار بخش مرکزی، نماینده اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و شهردار ابرکوه تصمیم گرفتند طی توافقی به‌صورت نوبتی به جمع‌آوری زباله‌ها اقدام کرده و اداره راهداری نیز قول مساعد داد تا در بخش نحوه بارگیری و تخلیه نخاله‌های ساختمانی همکاری لازم را داشته باشد.
گفتنی است یکی از برنامه های شورای شهر بازدید  از مراحل احداث راه‌آهن است که در جلسه مطرح شد.
ابرکوه همیشه باشکوه