به گزارش روابط عمومی شهرداری ابرکوه؛ پنجمين کارگاه آموزشى ايمنى و سلامت ویژه کارگران شهردارى در محل سالن آمفى تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامى برگزار شد.
رسولی معاون شهردار در این خصوص اظهار داشت: کارگاه های شهردارى ابرکوه شامل دو بخش فعاليت هاى اجرايى و عمرانى خود شهردارى مى باشد و بخش ديگر تمام مسائل مرتبط در محدوده شهر اعم از پيمانکاران و ...هست که مى بايست منطبق بر ضوابط و آيين نامه هاى استانداردسازى و برابر با قانون کار، مديريت شود.
سيد عليرضا رسولی نماينده کارفرما در اين حوزه افزود: حفظ سلامت و ارتقاء کيفيت محيطى کارگران نيز در کارگاه آموزشى مذکور مدنظر بوده است و سعى شده است کارگران از مخاطرات شغلى و آسيب هاى محيط کار و... مطلع شوند تا علاوه بر صيانت از شان کارگران، بهره ورى کارگاه ها افزايش يابد.
وی ادامه داد:بررسى اصول علمى ارگونومى، طب کار و... نیز از ديگر امور مورد اشاره در این کارگاه بوده است.
معاون شهردار در پايان از اعضا کميته مزبور محمد رضا معماريان دبير و مسئول حفاظت فنى، علی رضا اسدى مسوول فنی، عباس معمارزاده نماينده کارگران و خانم فلاح زاده کارشناس بهداشت حرفه اى تقدير کرد و از تک تک کارگران به خاطر همراهی و همکاری تشکر و سپاسگزارى نمود.

شهردار ابرکوه در پیامی ضمن تقدیر از حماسه آفرینی مردم در روز قدس، فرا رسیدن عید فطر را نیز تبریک گفت:
به گزارش روابط عمومی شهرداری ابرکوه، حاتمی شهردار ابرکوه در پیامی ضمن تقدیر از حضور حماسه آفرین مردم در راهپیمایی روز قدس، حلول ماه شوال و فرا رسیدن عید سعید فطر را تبریک گفت. در این پیام آمده است:
                                                                         بسم الله الرحمن الرحيم

ماه پرخير و بركت رمضان به پایان رسید و وقت وداع با لحظات با شکوه رمضان و هنگامه پاداش گرفتن روزه داران واقعي فرا رسیده است و خوشا به حال افرادي در مبارزه اكبر با جهاد نفس پيروز شده و از اين لحظات عارفانه الهی، توشه برداشته و به خودسازي و تهذيب نفس پرداختند.
روزهای پایانی ماه مبارک رمضان همیشه برای مردم شهیدپرور و ولایت مدار شهر و کشور ما، از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که  با پالایش نفس و روان و در انتهای تقریبا یک ماه تزکیه نفس و خودسازی در آخرین جمعه  ماه مبارک با حضور در راهپیمایی روز قدس ضمن لبیک به قائد عصر، همبستگی و اتحاد خود را برای دفاع از آرمانهای انقلاب اسلامی و  در حمایت از تمام مسلمانان جهان، فریاد میزنند. اینجانب ضمن تقدیر و تشکر از این حضور حماسی فرا رسیدن عید ماه صیام را به همه مسلمانان جهان تبریک عرض می-نمایم و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات تمامی مسلمین به ویژه شما مردم ولایت مدار شهرستان ابرکوه که صیام هر روز را به امید لحظات ملکوتی افطار و هر شامگاه را به شوق سیراب شدن از فیض سحرگاه به پایان رسانده اید، تبریک و تهنیت می گویم و امیدوارم نیازها و نجواهای خالصانه مهمانان حضرت دوست، به هدف اجابت و استجابت رسیده باشد.
اميد است در روز عيد سعيد فطر با حضور در اجتماع عظیم و صف های محکم نماز عید فطر، اتّحاد، برادرى و همدلى همه مسلمين جهان را به نمايش گذاشته و بر آستان كبريايي حضرت احديت دست مناجات وشكرگزاري برآوريم و رحمت و مغفرتش را مسئلت نماييم. باشد كه در پناه عناياتش در طريق رستگاري گام برداریم.

در راستای حفظ و مرمت خانه های تاریخی؛

 


شهرداری ابرکوه با هدف حفظ، ثبت و مرمت خانه های تاریخی، اقدام به تملک و ثبت برخی از این خانه ها نموده است

به نقل از روابط عمومی شهرداری ابرکوه، احمدرضا اسدی مسئول عمران و شهرسازی شهرداری ضمن اعلام خبر فوق اظهار کرد: در سال های گذشته شهرداری ابرکوه اقدام به تملک برخی خانه های تاریخی نظیر خانه آقازاده، امیدسالار و چند باب خانه تاریخی در دیگر نقاط شهر نموده و مراحل ثبت آنها انجام شده است.

اسدی گفت: بدیهی است شهرداری در نظر دارد پس از ثبت این آثار با برنامه ریزی و واگذاری این خانه ها به بخش خصوصی، با درآمد آنها اقدام به خرید و ثبت دیگر خانه های ارزشمند می نماید.

وی در ادامه بیان کرد: در همین راستا خانه تاریخی، بیرون خانه آقازاده (مصطفوی) در سال 92 جهت جبران کمبود فضاهای گردشگری توسط شهرداری خریداری و با صرف هزینه 300 میلیون ریال مرمت اضطراری شد.

اسدی افزود: با حضور بخش خصوصی و شروع فعالیت های بوم گردی، سیاست گذاری جدید شهرداری بر تملک، مرمت و ثبت خانه های تاریخی در آثار ملی قرار گرفت و در حال حاضر بیرون خانه آقازاده که مراحل پایانی ثبت را می گذراند، از طریق مزایده عمومی به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

مسئول عمران و شهرسازی شهرداری ابرکوه عنوان کرد: چند خانه تاریخی دیگر که شناسایی شده و دارای  ارزش فرهنگی و معماری می باشند، در لیست تملک شهرداری قرار دارد.

وی اذعان داشت: همچنین خانه تاریخی امیدسالار در مجاورت باغ خورشید خانم که در موقعیت مناسبی برای سرمایه گذاری در امر گردشگری است، از سوی شهردرای قابل واگذاری به علاقه مندان و فعالان بخش گردشگری به صورت مشارکتی می باشد.

معاون شهردار ابرکوه برنامه های عمرانی و فرهنگی شهرداری ابرکوه در ایام دهه فجر را که تاکنون اجرایی و یا در در حال اجرا است را  اعلام کرد.

سیدعلیرضا رسولی در گفتگو با ابرنیوز اظهار داشت:بيش از پانزده برنامه عمرانى و فرهنگى در اين ايام مبارک انجام شده است.

وی با ارايه جزييات این برنامه ها گفت: بازديد از خانواده شهداى بزرگوار و معزز،افتتاح طرح هاى المان ميدان غديربا مبلغ يک ميليارد ريال،، آسفالت و زير سازى خيابان هاى نظاميه و نسفى و معابر متفرقه و مسکن مهربا مبلغ پنج ميليارد ريال از مهمترین برنامه ها است.

رسولی ادامه داد: نقاشى خاطرات کودکان و مهدهاى کودک در بوستان بانوان، اجراى سرود زنده انقلاب توسط پيش دبستانى آرمان در محل سالن شوراى اسلامى شهر ابرکوه، پخش سرود هاى انقلاب در ميدان امام حسين(ع)، برگزارى نمايشگاه نقاشي معلولان در بوستان بانوان،آذين بندى ميادين شهر و استفاده از چراغ هاى فلاشر به رنگ پرچم مقدس در ورودى شهر و برخی  دیگر از برنامه هایی است که به ميمنت اين ايام مبارک اجرايي شده است.

معاون شهردار ابرکوه  از زحمات مضاعف نيروهاى خدوم شهردارى از بخش های مختلف قدردانى کرد و ابراز داشت:تمامى پرسنل اين نهاد خدمتگزار در مراسم راهپيمايي ۲۲ بهمن شرکت خواهندکرد و ماشين اطفا حريق به منظور گراميداشت ياد جانباختگان حادثه پلاسکو و شهداى آتش نشان این حادثه به طور خاص آذين می شود.

برای خواندن دیگر خبرها و گزارش های شهرداری ابرکوه به اینجا بروید.

عکس

photo_2017-02-07_12-27-21

آسفالت

 

photo_2017-02-07_12-27-13 photo_2017-02-07_12-27-09

آگهی مزایده عمومی شهرداری ابرکوه/مزایده دو قطعه زمین واقع در شهرک ولایت

آگهی مزایده عمومی شهرداری ابرکوه با موضوع”مزایده دو قطعه زمین واقع در شهرک ولایت” را می خوانید

شهرداری ابرکوه به استناد مجوز شماره ۸۰۳ مورخ ۹۵/۱۱/۲۴ شورای محترم اسلامی شهر در نظر دارد، دو قطعه زمین با مشخصات و شرایط ذیل را از طریق مزایده عمومی به فروش رساند. متقاضیان می توانند قیمت های پیشنهادی خود را حداکثر تا تاریخ ۱۴/۱۲/۹۵ به واحد حراست شهرداری تحویل نمایند.

مشخصات/ موقعیت نوع كاربري مساحت

(مترمربع)

مبلغ پايه به ازاء هر مترمربع مبلغ سپرده شركت در مزايده (ریال)
قطعه زمین شماره ۶۴ شهرک ولایت مسكوني ۲۲۳ ۳/۲۰۰/۰۰۰ ۳۶/۰۰۰/۰۰۰
قطعه زمین شماره ۹۰ شهرک ولایت مسكوني ۲۲۵ ۲/۴۰۰/۰۰۰ ۲۷/۰۰۰/۰۰۰

– طرح و نقشه زمین  فوق جهت مراجعه و بازدید متقاضیان در واحد حقوقي و املاك شهرداری موجود می باشد.
– کلیه هزینه هاي نقل و انتقال و مراحل اخذ سند پس از اتمام عمليات ساختماني تماماً به عهده خریدار می باشد.
– متقاضيان می بایست مبلغ سپرده شرکت در مزایده را به حساب شماره ۳۹۵۰۰۲۵ نزد بانك رفاه به نام سپرده شهرداري ابرکوه واريز نمايند.
– متقاضيان می بایست جهت دريافت اسناد مزايده در موعد مقرر به واحد امور مالي شهرداري مراجعه و پس از تكميل، اسناد را داخل پاكت سر بسته قرار داده و به واحد حراست شهرداري تحويل و رسيد دريافت نمايند. ( قید عبارت “مزايده قطعه زمين مسكوني شماره ….. شهرک ولایت” برروی پاکت تحویلی الزامی می باشد.)
– کلیه پاکت¬ها روز یکشنبه مورخ ۹۵/۱۲/۱۵ ساعت ۸ با حضور اعضاء کمیسیون عالی معاملات گشایش و برنده مزايده اعلام       می¬گردد.
– چنانچه برنده مزايده از انجام معامله خودداری نماید یا پس از ابلاغ قانونی حداکثر تا هفت روز حاضر به انعقاد قرارداد نشود، سپرده او به نفع شهرداری ضبط و قرارداد با نفر بعدی منعقد می¬گردد و در صورتی که برندگان دوم و سوم نیز ظرف مهلت هفت روز پس از ابلاغ قانونی حاضر به عقد قرارداد نشوند سپرده آنان به نفع شهرداری ضبط خواهد شد.
– سپرده نفرات اول، دوم و سوم تا زمان انعقاد قرارداد نزد شهرداري باقي خواهد ماند كه پس از عقد قرارداد و ارائه فيش بانكي نسخه واريز كننده مسترد خواهد گرديد.
– سپرده بقیه شرکت کنندگان پس از مشخص شدن برنده مزايده و ارائه فيش بانكي نسخه واريز كننده مسترد می¬گردد.
– شهرداری در رد یا قبول هر یک از پیشنهادها مختار می باشد.
– به پیشنهادهای فاقد امضاء، فاقد سپرده، مخدوش و مشروط و پیشنهادهایی که بعد از مهلت مقرر واصل شود ترتیب اثر داده نخواهد شد.
– وجه زمین بایستی نقداً توسط برنده مزایده به حساب شهرداری واریز گردد.

اطلاعات تماس


تلفن شهرداری :    03532820531
شماره دورنگار:     03532823097
سامانه پیام کوتاه:     50005000282363
کدپستی:   8931649559

فضای مجازی: @shahrdariabarkuh
پست الکترونیک:   info@abarkooh.ir

تاریخچه شهر

اَبَرکوه (نیز: ابرقو) شهری است در استان یزد ایران. این شهر مرکز شهرستان ابرکوه است و در بخش مرکزی این شهرستان قرار گرفته‌است. این شهرستان در مسیر اتوبان یزد - اقلید - یاسوج قرار دارد. هم چنین موقعیت جغرافیایی این شهر توریستی و باستانی در میان سه شهر تاریخی ایران زمین اصفهان، یزد و شیراز می‌باشد بطوریکه بطور تقریبی در میان مثلث این سه شهر واقع می‌باشد. ابرکوه طبق اعلام اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری بخاطر داشتن آثار طبیعی و باستانی شاخص جزو ۱۴ شهر نمونه گردشگری ایران می‌باشد.

ادامه مطلب...

Template Design:Dima Group