شهردار ابرکوه در پیامی ضمن تقدیر از حماسه آفرینی مردم در روز قدس، فرا رسیدن عید فطر را نیز تبریک گفت:
به گزارش روابط عمومی شهرداری ابرکوه، حاتمی شهردار ابرکوه در پیامی ضمن تقدیر از حضور حماسه آفرین مردم در راهپیمایی روز قدس، حلول ماه شوال و فرا رسیدن عید سعید فطر را تبریک گفت. در این پیام آمده است:
                                                                         بسم الله الرحمن الرحيم

ماه پرخير و بركت رمضان به پایان رسید و وقت وداع با لحظات با شکوه رمضان و هنگامه پاداش گرفتن روزه داران واقعي فرا رسیده است و خوشا به حال افرادي در مبارزه اكبر با جهاد نفس پيروز شده و از اين لحظات عارفانه الهی، توشه برداشته و به خودسازي و تهذيب نفس پرداختند.
روزهای پایانی ماه مبارک رمضان همیشه برای مردم شهیدپرور و ولایت مدار شهر و کشور ما، از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که  با پالایش نفس و روان و در انتهای تقریبا یک ماه تزکیه نفس و خودسازی در آخرین جمعه  ماه مبارک با حضور در راهپیمایی روز قدس ضمن لبیک به قائد عصر، همبستگی و اتحاد خود را برای دفاع از آرمانهای انقلاب اسلامی و  در حمایت از تمام مسلمانان جهان، فریاد میزنند. اینجانب ضمن تقدیر و تشکر از این حضور حماسی فرا رسیدن عید ماه صیام را به همه مسلمانان جهان تبریک عرض می-نمایم و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات تمامی مسلمین به ویژه شما مردم ولایت مدار شهرستان ابرکوه که صیام هر روز را به امید لحظات ملکوتی افطار و هر شامگاه را به شوق سیراب شدن از فیض سحرگاه به پایان رسانده اید، تبریک و تهنیت می گویم و امیدوارم نیازها و نجواهای خالصانه مهمانان حضرت دوست، به هدف اجابت و استجابت رسیده باشد.
اميد است در روز عيد سعيد فطر با حضور در اجتماع عظیم و صف های محکم نماز عید فطر، اتّحاد، برادرى و همدلى همه مسلمين جهان را به نمايش گذاشته و بر آستان كبريايي حضرت احديت دست مناجات وشكرگزاري برآوريم و رحمت و مغفرتش را مسئلت نماييم. باشد كه در پناه عناياتش در طريق رستگاري گام برداریم.

در راستای حفظ و مرمت خانه های تاریخی؛

 


شهرداری ابرکوه با هدف حفظ، ثبت و مرمت خانه های تاریخی، اقدام به تملک و ثبت برخی از این خانه ها نموده است

به نقل از روابط عمومی شهرداری ابرکوه، احمدرضا اسدی مسئول عمران و شهرسازی شهرداری ضمن اعلام خبر فوق اظهار کرد: در سال های گذشته شهرداری ابرکوه اقدام به تملک برخی خانه های تاریخی نظیر خانه آقازاده، امیدسالار و چند باب خانه تاریخی در دیگر نقاط شهر نموده و مراحل ثبت آنها انجام شده است.

اسدی گفت: بدیهی است شهرداری در نظر دارد پس از ثبت این آثار با برنامه ریزی و واگذاری این خانه ها به بخش خصوصی، با درآمد آنها اقدام به خرید و ثبت دیگر خانه های ارزشمند می نماید.

وی در ادامه بیان کرد: در همین راستا خانه تاریخی، بیرون خانه آقازاده (مصطفوی) در سال 92 جهت جبران کمبود فضاهای گردشگری توسط شهرداری خریداری و با صرف هزینه 300 میلیون ریال مرمت اضطراری شد.

اسدی افزود: با حضور بخش خصوصی و شروع فعالیت های بوم گردی، سیاست گذاری جدید شهرداری بر تملک، مرمت و ثبت خانه های تاریخی در آثار ملی قرار گرفت و در حال حاضر بیرون خانه آقازاده که مراحل پایانی ثبت را می گذراند، از طریق مزایده عمومی به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

مسئول عمران و شهرسازی شهرداری ابرکوه عنوان کرد: چند خانه تاریخی دیگر که شناسایی شده و دارای  ارزش فرهنگی و معماری می باشند، در لیست تملک شهرداری قرار دارد.

وی اذعان داشت: همچنین خانه تاریخی امیدسالار در مجاورت باغ خورشید خانم که در موقعیت مناسبی برای سرمایه گذاری در امر گردشگری است، از سوی شهردرای قابل واگذاری به علاقه مندان و فعالان بخش گردشگری به صورت مشارکتی می باشد.

معاون شهردار ابرکوه برنامه های عمرانی و فرهنگی شهرداری ابرکوه در ایام دهه فجر را که تاکنون اجرایی و یا در در حال اجرا است را  اعلام کرد.

سیدعلیرضا رسولی در گفتگو با ابرنیوز اظهار داشت:بيش از پانزده برنامه عمرانى و فرهنگى در اين ايام مبارک انجام شده است.

وی با ارايه جزييات این برنامه ها گفت: بازديد از خانواده شهداى بزرگوار و معزز،افتتاح طرح هاى المان ميدان غديربا مبلغ يک ميليارد ريال،، آسفالت و زير سازى خيابان هاى نظاميه و نسفى و معابر متفرقه و مسکن مهربا مبلغ پنج ميليارد ريال از مهمترین برنامه ها است.

رسولی ادامه داد: نقاشى خاطرات کودکان و مهدهاى کودک در بوستان بانوان، اجراى سرود زنده انقلاب توسط پيش دبستانى آرمان در محل سالن شوراى اسلامى شهر ابرکوه، پخش سرود هاى انقلاب در ميدان امام حسين(ع)، برگزارى نمايشگاه نقاشي معلولان در بوستان بانوان،آذين بندى ميادين شهر و استفاده از چراغ هاى فلاشر به رنگ پرچم مقدس در ورودى شهر و برخی  دیگر از برنامه هایی است که به ميمنت اين ايام مبارک اجرايي شده است.

معاون شهردار ابرکوه  از زحمات مضاعف نيروهاى خدوم شهردارى از بخش های مختلف قدردانى کرد و ابراز داشت:تمامى پرسنل اين نهاد خدمتگزار در مراسم راهپيمايي ۲۲ بهمن شرکت خواهندکرد و ماشين اطفا حريق به منظور گراميداشت ياد جانباختگان حادثه پلاسکو و شهداى آتش نشان این حادثه به طور خاص آذين می شود.

برای خواندن دیگر خبرها و گزارش های شهرداری ابرکوه به اینجا بروید.

عکس

photo_2017-02-07_12-27-21

آسفالت

 

photo_2017-02-07_12-27-13 photo_2017-02-07_12-27-09

آگهی مزایده عمومی شهرداری ابرکوه/مزایده دو قطعه زمین واقع در شهرک ولایت

آگهی مزایده عمومی شهرداری ابرکوه با موضوع”مزایده دو قطعه زمین واقع در شهرک ولایت” را می خوانید

شهرداری ابرکوه به استناد مجوز شماره ۸۰۳ مورخ ۹۵/۱۱/۲۴ شورای محترم اسلامی شهر در نظر دارد، دو قطعه زمین با مشخصات و شرایط ذیل را از طریق مزایده عمومی به فروش رساند. متقاضیان می توانند قیمت های پیشنهادی خود را حداکثر تا تاریخ ۱۴/۱۲/۹۵ به واحد حراست شهرداری تحویل نمایند.

مشخصات/ موقعیت نوع كاربري مساحت

(مترمربع)

مبلغ پايه به ازاء هر مترمربع مبلغ سپرده شركت در مزايده (ریال)
قطعه زمین شماره ۶۴ شهرک ولایت مسكوني ۲۲۳ ۳/۲۰۰/۰۰۰ ۳۶/۰۰۰/۰۰۰
قطعه زمین شماره ۹۰ شهرک ولایت مسكوني ۲۲۵ ۲/۴۰۰/۰۰۰ ۲۷/۰۰۰/۰۰۰

– طرح و نقشه زمین  فوق جهت مراجعه و بازدید متقاضیان در واحد حقوقي و املاك شهرداری موجود می باشد.
– کلیه هزینه هاي نقل و انتقال و مراحل اخذ سند پس از اتمام عمليات ساختماني تماماً به عهده خریدار می باشد.
– متقاضيان می بایست مبلغ سپرده شرکت در مزایده را به حساب شماره ۳۹۵۰۰۲۵ نزد بانك رفاه به نام سپرده شهرداري ابرکوه واريز نمايند.
– متقاضيان می بایست جهت دريافت اسناد مزايده در موعد مقرر به واحد امور مالي شهرداري مراجعه و پس از تكميل، اسناد را داخل پاكت سر بسته قرار داده و به واحد حراست شهرداري تحويل و رسيد دريافت نمايند. ( قید عبارت “مزايده قطعه زمين مسكوني شماره ….. شهرک ولایت” برروی پاکت تحویلی الزامی می باشد.)
– کلیه پاکت¬ها روز یکشنبه مورخ ۹۵/۱۲/۱۵ ساعت ۸ با حضور اعضاء کمیسیون عالی معاملات گشایش و برنده مزايده اعلام       می¬گردد.
– چنانچه برنده مزايده از انجام معامله خودداری نماید یا پس از ابلاغ قانونی حداکثر تا هفت روز حاضر به انعقاد قرارداد نشود، سپرده او به نفع شهرداری ضبط و قرارداد با نفر بعدی منعقد می¬گردد و در صورتی که برندگان دوم و سوم نیز ظرف مهلت هفت روز پس از ابلاغ قانونی حاضر به عقد قرارداد نشوند سپرده آنان به نفع شهرداری ضبط خواهد شد.
– سپرده نفرات اول، دوم و سوم تا زمان انعقاد قرارداد نزد شهرداري باقي خواهد ماند كه پس از عقد قرارداد و ارائه فيش بانكي نسخه واريز كننده مسترد خواهد گرديد.
– سپرده بقیه شرکت کنندگان پس از مشخص شدن برنده مزايده و ارائه فيش بانكي نسخه واريز كننده مسترد می¬گردد.
– شهرداری در رد یا قبول هر یک از پیشنهادها مختار می باشد.
– به پیشنهادهای فاقد امضاء، فاقد سپرده، مخدوش و مشروط و پیشنهادهایی که بعد از مهلت مقرر واصل شود ترتیب اثر داده نخواهد شد.
– وجه زمین بایستی نقداً توسط برنده مزایده به حساب شهرداری واریز گردد.

مناطق شهرداری

شهردار ابرکوه در پیامی ضمن تقدیر از حماسه آفرینی مردم در روز قدس، فرا رسیدن عید فطر را نیز تبریک گفت

شهرداری ابرکوه اقدام به تملک و ثبت خانه های تاریخی کرد

آگهی استخدام شهرداری ابرکوه سال 96

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ابرکوه جلسه بمنظور توجیه قصابان شهرستان درمحل اتاق اصناف با موضوع تب

به گزارش روابط عمومي فرمانداري ابركوه سيد نبي رسولي در پيامي از حضور حماسي مردم شهرستان در انتخابات

دعوت از شهرداری ابرکوه برای حضور درجشنواره منطقه ای فرهنگی ورزشی جنوب کشور

گزارش و گزارش تصویری/ برنامه های عمرانی و فرهنگی شهرداری ابرکوه در دهه فجر انقلاب اسلامی

آگهی مزایده عمومی شهرداری ابرکوه/مزایده دو قطعه زمین واقع در شهرک ولایت

اطلاعات تماس

دفتر روابط عمومی:     ۳۳۳۳۵۰۶۳ (۰۶۱)
تلفن شهرداری مرکز:     ۳۳۳۳۵۰۷۶ (۰۶۱)
شماره دورنگار:     ۳۳۳۳۶۴۲۶ (۰۶۱)
سامانه پیام کوتاه:     ۲۰۰۰۶۱۱
اهواز، امانیـه، خیابان سپاه، روبروی انبار توشه راه آهـن
صندوق پستی:     ۶۱۳۳۵-۹۸۴
کدپستی:     ۶۱۳۳۸۳۳۱۵۹
پست الکترونیک:     info@ahvaz.ir

تاریخچه شهر

 برخی از مورخین قدیم، تاریخ بنای اهواز را مربوط به ابتدای دوره ساسانیان و از اقدامات « اردشیر بابکان» بنیانگذار این سلسله دانسته و برخی نیز آن را از شهرهای دوره ایلامی دانسته‌اند که توسط اردشیر فقط بازسازی شده است. عده‌ای از مورخین متاخر عنوان نموده‌اند نام اهواز در دوران باستان (اوکسین) بوده است، درصورتی که بنابر نظر برخی مورخان اوکسی و اوکسیان یونانی شده کلمه (اووج) و (خوز) بوده و اوکسی‌ها یا همان خوزی‌ها ساکنین سرزمین خوزستان بوده اند .

ادامه مطلب...

Template Design:Dima Group