مسير سايت

عوارض خودرو

توجه (مهم) :

در صورت وجود هر گونه مغایرت در

اطلاعات سامانه و سوابق پرداختی،

با در دست داشتن اصل فیش واریزی

به واحد درآمد شهرداری ابرکوه

مراجعه نمائید.

ذكر روز

آمار بازدیدکنندگان

000938
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
238
0
8245
0
238
30458
938
آی‌پی شما: 54.211.225.175
امروز: پنج شنبه، 10 فروردين 1396
 
 

توصیه های ایمنی

 

 

 

چند توصیه برای کاهش خطرات احتمالی:
1- در صورت ترک منزل برای مدت طولانی ، حتماً شیر اصلی گاز را ببندید .
2- از اتصال دو یا چند وسیله گاز سوز به یک شیر مصرف خودداری کنید .
3- در موقع برگشت از مسافرت هنگامیکه قصد دارید شیر اصلی گاز ( بعد از کنتور ) را باز کنید در ابتدا لازم است اطمینان حاصل نمائید که کلیه شیرهای مصرف وسایل گازسور بسته است . در غیر این صورت حتی اگر شیر مصرف یک وسیله باز باشد امکان بروز خطر وجود دارد .
4- اگر به بعضی از شیرهای مصرف فعلاً هیچ گونه و سیله گازسوز وصل نشده و مورد استفاده قرار نمی گیرد لازم است حتماً با درپوش مسدود شوند تا چنانچه احیاناً شیر مصرف باز شد گاز از لوله خارج نشده و حادثه ای بوجود نیاید .
5- برای وصل کردن بخاری به لوله کشی از شیلنگ فشار قوی استفاده کنید .
6- شیلنگ های لاستیکی معمولی در برابر مواد نفتی و گازی به سرعت فاصد می شوند ، به همین دلیل برای وصل کردن اجاق گاز و سایر وسایلی که استفاده از شیلنگ برای اتصال آنها به سیستم لوله کشی گاز مجاز شناخته شده باید از شیلنگ های لاستیکی تقویت شده ( فشار قوی ) که مخصوص گاز ساخته شده است استفاده نمود .
7- طول شیلنگ های گاز هرگز نباید حداکثر از یک متر و نیم بیشتر باشد و هرگز نباید در معرض حرارت اجاق گاز و سایر وسایل گازسوز قرار داشته باشند . این شیلنگ ها باید هرچند یکبار مورد بازدید قرار داد تا از سوراخ شدن ، ترک برداشتن و بریده شدن محل بست ها اطمینان حاصل شود .
8- برای محکم کردن شیلنگ های گاز از یک طرف به وسایل گازسوز و از طرف دیگر به لوله کشی گاز حتماً باید از بست های فلزی استفاده شود .
9- پیچاندن سیم یا هر چیز دیگری به جای بست ، یا باعث بریده شدن و جدا شدن شیلنگ می شود و یا به خوبی و به طور محکم نمی تواند شیلنگ را نگه دارد که در هر دو صورت باعث نشت گاز می شود .
10- پس از استفاده از بست های فلزی ، با استفاده از کف صابون اطمینان حاصل نمائید که گاز از محل اتصال و یا از بدنه خود شیلنگ بیرون نشت نمی کند .
11- هرگز برای پیدا کردن محل نشت گاز از شعله کبریت و امثال آن استفاده ننمائید .
12- هرچند وقت یکبار حتماً به روشی که گفته شد اتصالات دستگاههای گازسوز را بازرسی نمائید .
محسن فلاح زاده :مسئول آتش نشانی شهرداری ابرکوه

 

 

 

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

شعار سال 1395

اوقات شرعی

سامانه ارسال پیامک