احمدرضا اسدی مسئول معماری و شهرسازی شهرداری ابرکوه گفت: جهت بهبود وضعیت دسترسی به معابر بافت تاریخی و شاخص نفوذپذیری، شهرداری ابرکوه در این معابر نسبت به تملک اراضی بلااستفاده و تبدیل آن به فضای باز در قالب پارکینگ محلی و میدان گاه اقدام می نماید.
وی ادامه داد: این فضای باز علاوه بر محاسن فوق امکان ایجاد فضای هر چند کوچک برای بازی کودکان و تعامل بیشتر بین ساکنین را فراهم می کند.
اسدی افزود: با توجه به محدودیت تعریض معابر در بافت تاریخی برای تردد سواره مردم نیز با ایجاد دوربرگردان و پارکینگ موثر خواهد بود.
مسئول معماری و شهرسازی شهرداری اذعان داشت: براساس سیاست فوق یک قطعه زمین به مساحت تقریبی 400 متر مربع در کوچه ی شهید رسول جلایی واقع در خيابان شهید باهنر تملک گردیده که به زودی برای امر فوق آماده سازی می گردد.

 

اطلاعات تماس


تلفن شهرداری :    03532820531
شماره دورنگار:     03532823097
سامانه پیام کوتاه:     50005000282363
کدپستی:   8931649559

فضای مجازی: @shahrdariabarkuh
پست الکترونیک:   info@abarkooh.ir

تاریخچه شهر

اَبَرکوه (نیز: ابرقو) شهری است در استان یزد ایران. این شهر مرکز شهرستان ابرکوه است و در بخش مرکزی این شهرستان قرار گرفته‌است. این شهرستان در مسیر اتوبان یزد - اقلید - یاسوج قرار دارد. هم چنین موقعیت جغرافیایی این شهر توریستی و باستانی در میان سه شهر تاریخی ایران زمین اصفهان، یزد و شیراز می‌باشد بطوریکه بطور تقریبی در میان مثلث این سه شهر واقع می‌باشد. ابرکوه طبق اعلام اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری بخاطر داشتن آثار طبیعی و باستانی شاخص جزو ۱۴ شهر نمونه گردشگری ایران می‌باشد.

ادامه مطلب...

Template Design:Dima Group