احمدرضا اسدی مسئول معماری و شهرسازی شهرداری ابرکوه فرونشست زمین را همچنان یکی از دغدغه های اصلی شهر دانست و بیان داشت: در سال گذشته با گزارش شهرداری و پیگیری مدیریت بحران استان یزد در خصوص این پدیده، زمینه بازدید دکتر نجار فراهم شد و علیرغم برپایی همایش با همین عنوان در شهرستان و کسب دیدگاه ها و نظرات کارشناسان ذی ربط تاکنون نتیجه ای در بر نداشته است.
وی افزود: شناسایی ابعاد این پدیده و علل بروز و گسترش آن و تاثیرات مخرب بر توسعه ی شهر موجب آن شده است تا شهرداری به صورت مداوم و مستمر پیگیری هایی در این خصوص انجام دهد.
قابل ذکر است تقاضای شهرداری برای انجام پژوهش توسط حوزه های تخصصی نظیر مدیریت بحران استان مجددا مورد پیگیری قرار گرفته است.

 

اطلاعات تماس


تلفن شهرداری :    03532820531
شماره دورنگار:     03532823097
سامانه پیام کوتاه:     50005000282363
کدپستی:   8931649559

فضای مجازی: @shahrdariabarkuh
پست الکترونیک:   info@abarkooh.ir

تاریخچه شهر

اَبَرکوه (نیز: ابرقو) شهری است در استان یزد ایران. این شهر مرکز شهرستان ابرکوه است و در بخش مرکزی این شهرستان قرار گرفته‌است. این شهرستان در مسیر اتوبان یزد - اقلید - یاسوج قرار دارد. هم چنین موقعیت جغرافیایی این شهر توریستی و باستانی در میان سه شهر تاریخی ایران زمین اصفهان، یزد و شیراز می‌باشد بطوریکه بطور تقریبی در میان مثلث این سه شهر واقع می‌باشد. ابرکوه طبق اعلام اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری بخاطر داشتن آثار طبیعی و باستانی شاخص جزو ۱۴ شهر نمونه گردشگری ایران می‌باشد.

ادامه مطلب...

Template Design:Dima Group