به گزارش روابط عمومی شهرداری ابرکوه؛ عملیات تکمیلی بلوار ابوریحان (سردار شهید جلایی) توسط شهرداری در حال اقدام می باشد.
حمید رستگار مسئول دفتر فنی شهرداری ابرکوه در این باره گفت: در این اقدام ضمن تکمیل احداث دیواره جنوبی، زیرسازی و لبه گذاری به ویژه در بخش غربی آن که حد فاصل بلوار معلم تا دبیرستان صدرا را شامل می شود، این بلوار آماده آسفالت میگردد.
لازم به ذکر است عملیات اجرایی در این بلوار به مدت ۶ ماه جهت احداث شبکه فاضلاب متوقف بود و احتمالا با تکمیل برخی زیرساخت های دیگر طی ماههای آتی آماده آسفالت می گردد.
این بلوار که بر اساس طرح های بالادستی و مصوبات مراجع ذی صلاح انجام می گردد در ایجاد ارتباطات محلی و دسترسی سریع و ایمن در جنوب شهر بسیار حائز اهمیت است و همزمانی آن با تکمیل طرح های دیگر شهری نظیر ادامه خیابان فردوسی، موجب تکمیل محور شریانی جنوب شهر می گردد.
گفتنی است بلوار ابوریحان دارای دو تقاطع هم سطح می باشد که مشخصات فیزیکی آن به طول 1800 متر با هزینه ای بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال می باشد.

اطلاعات تماس


تلفن شهرداری :    03532820531
شماره دورنگار:     03532823097
سامانه پیام کوتاه:     50005000282363
کدپستی:   8931649559

فضای مجازی: @shahrdariabarkuh
پست الکترونیک:   info@abarkooh.ir

تاریخچه شهر

اَبَرکوه (نیز: ابرقو) شهری است در استان یزد ایران. این شهر مرکز شهرستان ابرکوه است و در بخش مرکزی این شهرستان قرار گرفته‌است. این شهرستان در مسیر اتوبان یزد - اقلید - یاسوج قرار دارد. هم چنین موقعیت جغرافیایی این شهر توریستی و باستانی در میان سه شهر تاریخی ایران زمین اصفهان، یزد و شیراز می‌باشد بطوریکه بطور تقریبی در میان مثلث این سه شهر واقع می‌باشد. ابرکوه طبق اعلام اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری بخاطر داشتن آثار طبیعی و باستانی شاخص جزو ۱۴ شهر نمونه گردشگری ایران می‌باشد.

ادامه مطلب...

Template Design:Dima Group