رضا ربانی عضو شورای اسلامی شهر ابرکوه در چهارمین دوره گفت: بالاخره پس از سالها پیگیری و مکاتبات قانون توزیع ارزش افزوده در بین شهرداری ها و دهیاری های کشور در برنامه ششم توسعه اصلاح شد.
وی افزود: بر اساس قانون قبلی که حقوق برخی از شهرها در آن نادیده گرفته شده بود سرانه دریافتی پرداختی به شهرداری ها در یک استان گاهی تا ده ها برابر متفاوت بود ولی در قانون جدید این پرداختی ها بر اساس جمعیت شهر و روستا توزیع خواهد شد که صورت عادلانه تری دارد.
عضو عالی شورای استان ها در دوره چهارم در این باره گفت: طی سال های گذشته(دو دوره شوراها) شورای شهرهای کم درآمد کشور به اتفاق مسئولین اجرایی استان ها و نمایندگان مورد نظر و تصویب طرحی در شورای عالی استان ها و پیشنهاد شهرداری های ذینفع به مجلس شورای اسلامی بالاخره این طرح از طریق دولت در برنامه ششم توسعه به تصویب مجلس و شورای نگهبان رسید که از ابتدای سال جاری در مرحله اجرا است.

احمدرضا اسدی مسئول معماری و شهرسازی شهرداری ابرکوه فرونشست زمین را همچنان یکی از دغدغه های اصلی شهر دانست و بیان داشت: در سال گذشته با گزارش شهرداری و پیگیری مدیریت بحران استان یزد در خصوص این پدیده، زمینه بازدید دکتر نجار فراهم شد و علیرغم برپایی همایش با همین عنوان در شهرستان و کسب دیدگاه ها و نظرات کارشناسان ذی ربط تاکنون نتیجه ای در بر نداشته است.
وی افزود: شناسایی ابعاد این پدیده و علل بروز و گسترش آن و تاثیرات مخرب بر توسعه ی شهر موجب آن شده است تا شهرداری به صورت مداوم و مستمر پیگیری هایی در این خصوص انجام دهد.
قابل ذکر است تقاضای شهرداری برای انجام پژوهش توسط حوزه های تخصصی نظیر مدیریت بحران استان مجددا مورد پیگیری قرار گرفته است.

 

ساخت و نصب تابلوهاى مصور و شکيل شهداى گرانقدر شهر ابرکوه آغاز شده است.
سید علیرضا رسولی معاون شهردار ابرکوه با اعلام اين خبر گفت: به منظور ارتقاء جايگاه رفيع شهادت و پاسداشت ارزش هاى شهداى معزز دفاع مقدس در شهر ابرکوه، اين طرح با ساخت تابلوهاى معرفى معابر با تصاوير شهدا شروع شده است.
سيدعليرضا رسولى در ادامه افزود: اين طرح بالغ بر دويست ميليون ريال هزينه ساخت خواهد داشت که عمليات نصب آن در پاييز سال جارى انشاا...اجرايى خواهد شد.
وى ضمن تشکر از زحمات و همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران و عوامل اجرایی این کار گفت: ان شاءالله بتوان رشادت ها و اهداف اصلى شهداى معزز را زنده نگه داريم و با این طرح زادگاهشان را احيا کنيم.

 

سید علیرضا رسولی معاون شهردار ابرکوه در حاشیه بازدید از طرح میدان شهیدان آدمی گفت: این میدان در قالب پروژه اصلاح هندسى و ترافيکى بلوار امام على(ع) در حال احداث هست که داراى پيشرفت فيزيکى 80 درصد مى باشد.
رسولی با اعلام جزئيات اين طرح گفت: بالاترين شعاع اين ميدان به طول 55 متر مى باشد و از خصوصيات ديگر آن اصلاح ورودى خيابان امامزاده عباسعلى روستاى مريم آباد، پارکينگ جلو ساختمان جديد فرمانداری و اصلاح اتصال آن به باند کندرو و شهرک ولايت مى باشد.
وى ابراز اميدوارى کرد که اين طرح مهم و تاثير گذار در مردادماه به يارى خدا افتتاح خواهد شد که در پایان از همراهى کليه اعضاء محترم شوراى اسلامى شهر و همچنین شهروندان تقدير و سپاسگزارى نمود.

 

حمید رستگار مسئول فنی و عمران شهرداری ابرکوه از تملکات اصلاح خیابان سنگ محمدآباد خبر داد و گفت: با توجه به وضع نامناسب ورودی محله ی سنگ محمدآباد، شهرداری ابرکوه نسبت به تملک 1100 مترمربع با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد ریال اقدام نموده تا وضع ورودی این محله بهبود یابد.
وی این تملکات را با هدف تسهیل در رفت و آمد شهروندان به ویژه ساکنان و همچنین زیباسازی محله عنوان کرد و افزود: این مسیر نیاز به 500 مترمکعب سنگ چینی دارد که در اسرع وقت نسبت به مزایده ی آن اقدام و عملیات تسطیح و سنگ چینی انجام می پذیرد.
شایان ذکر است خیابان سنگ محمدآباد در قسمت جنوبی شهر ابرکوه و محله ی گلکاران واقع شده است.

 

شهرداری ابرکوه اقدام به خرید تعداد 20 سطل زباله گالوانیزه جهت نصب در سطح معابر اصلی شهر و جمع آوری مکانیزه زباله نموده است.
محسن فلاح زاده مسئول خدمات شهری شهرداری ابرکوه با اعلام این خبر گفت: این 20 عدد سطل زباله در مسیرهای اصلی شهر و محل تجمیع زباله در آینده ای نزدیک استقرار خواهند یافت.
فلاح زاده افزود: این سطل ها جهت جلوگیری از انتشار زباله و رفع آلودگی توسط حیوانات موذی و جمع آوری زباله ی معابر که بعضاً به دلیل تجمیع در برخی نقاط چهره نازیبایی ایجاد می نماید؛ به صورت مکانیزه توسط خودروهای سنگین حمل زباله بارگیری و تخلیه خواهند شد.
وی در پایان بیان داشت: سطل های گالوانیزه با هزینه ای بالغ بر صد و پنجاه میلیون ریال توسط شهرداری خریداری شده که مورد استفاده عموم قرار خواهند گرفت.

 

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری ابرکوه؛ کمیته ارزیابی واحد ساختمان و صدور پروانه متشکل از کارشناسان دفتر فنی استانداری یزد، مسئول فنی و مسئول صدور پروانه شهرداری ابرکوه پرونده های مربوط به سال 94 و 95 را در محل شهرداری مورد بازدید قرار دادند.

در این جلسه علاوه بر پرونده های ساختمانی صادره مربوط به سال های فوق در پی آن پرونده های کمیسیون ماده 100 نیز مورد بررسی قرار گرفت.

گفتنی است در این بازدید ضمن بررسی مشکلات و موانع موجود، راهکارهای بهسازی رویه ها تبادل نظر شد که از اقدامات و فعالیتهای واحد مذکور تقدیر و پرونده ها مورد تایید کارشناسان واقع گردید.

 

حمید رستگار مسئول فنی و عمران شهرداری ابرکوه گفت: قطعه زمینی به مساحت تقریبی ۲۰۰ مترمربع در محله بازار واقع در جنب پارک محله ای توسط شهرداری خریداری و به پارکینگ عمومی اختصاص داده شد.
وی با اعلام این خبر افزود: این پارکینگ محله ای که در نقشه ی طرح بافت فرسوده جهت استفاده عموم در نظر گرفته شده است، در مورخه ۱۹ تیرماه سال جاری آزاد سازی شد و عملیات زیر سازی، تسطیح، جدول گذاری و آسفالت آن جهت رفاه ساکنین در دستور کار قرار دارد.
وی در پایان افزود: این اقدام در راستای افزایش کیفی بافتهای تاریخی و با هزینه ای بالغ بر پانصد میلیون ریال انجام می شود.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری ابرکوه؛ یک دستگاه کامیون هوو با محموله علوفه خشک در میدان ولیعصر(عج) دچار حریق گردید که پس از تماس یکی از شهروندان با آتش نشانی و اعزام ماموران، آتش سوزی مهار گردید.
این عملیات که دقایقی بیشتر طول نکشید آتش سوزی با اقدام به موقع ماموران مهار شد و خسارت زیادی به کامیون و محموله آن وارد نشد.
قابل ذکر است این حادثه خوشبختانه خسارت جانی نداشته است و علت حریق اتصالی برق کامیون اعلام شده است.

 

 

اطلاعات تماس


تلفن شهرداری :    03532820531
شماره دورنگار:     03532823097
سامانه پیام کوتاه:     50005000282363
کدپستی:   8931649559

فضای مجازی: @shahrdariabarkuh
پست الکترونیک:   info@abarkooh.ir

تاریخچه شهر

اَبَرکوه (نیز: ابرقو) شهری است در استان یزد ایران. این شهر مرکز شهرستان ابرکوه است و در بخش مرکزی این شهرستان قرار گرفته‌است. این شهرستان در مسیر اتوبان یزد - اقلید - یاسوج قرار دارد. هم چنین موقعیت جغرافیایی این شهر توریستی و باستانی در میان سه شهر تاریخی ایران زمین اصفهان، یزد و شیراز می‌باشد بطوریکه بطور تقریبی در میان مثلث این سه شهر واقع می‌باشد. ابرکوه طبق اعلام اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری بخاطر داشتن آثار طبیعی و باستانی شاخص جزو ۱۴ شهر نمونه گردشگری ایران می‌باشد.

ادامه مطلب...

Template Design:Dima Group