محسن فلاح زاده مسئول خدمات شهری شهرداری ابرکوه با عنوان این خبر گفت: در ادامه خرید 5 سری مخزن جمع آوری مواد بازیافتی و نصب آن در نقاط پر رفت و آمد شهر در ماه گذشته، اکنون نیز 3 سری دیگر از این مخازن خریداری شده است.
وی افزود: این سطل ها در ابتدای خیابان نظامیه، میدان بسیج و روبروی بیمارستان خاتم الانبیاء نصب گردیده که شامل تفکیک کاغذ و مقوا، فلز و پلاستیک می باشد.
فلاح زاده در پایان تصریح کرد: از شهروندان عزیز خواستاریم از ریختن زباله تر در سطل ها خودداری کرده و با دقت نسبت به ریختن زباله در سطل مربوطه اقدام نمایند.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری ابرکوه؛ عملیات اجرایی میدان آقامیرعظیم در محل تقاطع خیابان فجر و زیر گذر آقامیرعظیم پس از تصویب در شورای ترافیک آغاز شده است.
محمدرضا معماریان کارشناس عمران و ترافیک شهرداری ابرکوه مکان فوق الذکر را محل پرحادثه ای دانست و افزود: این میدان در جهت کاهش سرعت، رفع مشکلات حادثه خیزی، تسهیل تردد، ترافیک و ایمنی عابران طراحی شده است که شعاع آن 11 متر می باشد.
وی در پایان اذعان داشت: با تملکات صورت گرفته جهت آزاد سازی حاشیه این میدان، امید است عملیات عمرانی آن با سرعت هر چه بیشتر پیش رفته و تا قبل آغاز ایام محرم به بهره برداری برسد.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری ابرکوه؛ در پی گزارش های رسیده به شهرداری و بازدیدهای انجام شده متاسفانه در روزهای اخیر محدوده ی بافت تاریخی واقع در محله درب قلعه، ضلع شمالی خیابان مفتح سه باب واحد مسکونی بدون دریافت هیچ گونه مجوزی توسط مالکین آنها تخریب گردیده است.
این اقدام در حالی صورت گرفته است که هرگونه تغییر، تخریب و یا تغییر کاربری در محدوده بافت تاریخی ممنوع بوده و تنها در مواردی که مجوزهای قانونی از اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اخذ شود و با رعایت موازین و تعهد به بازسازی عین به عین امکان پذیر خواهد بود.
واحد حقوقی شهرداری ابرکوه در این مورد اعلام کرد: این اقدام خود سرانه و غیر قانونی متاسفانه باعث تخریب حداقل 3 واحد مسکونی شده است که شهرداری برحسب وظایف خود نسبت به پیگیری قانونی و معرفی عاملین این موضوع به مراجع قضایی اعم از مالک دستگاه مکانیکی و مالکین واحدهای تخریب شده که بدون اخذ مجوز این کار را انجام داده اقدام خواهد نمود.
لازم به ذکر است بر اساس پیگیریهای صورت گرفته مالکان ماشین آلات همکاری کننده با مالکان نیز شناسایی شده اند و قطعا برخورد قاطعانه ای با آنها صورت خواهد گرفت.
امید است با همراهی دستگاه های قضایی و  جدیت اداره محترم میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شاهد فراهم شدن زمینه کنترل این گونه اقدامات باشیم.

 

محمدرضا معماریان کارشناس عمران و ترافیک شهرداری ابرکوه بیان داشت: روکش آسفالت خیابان نسفی حدفاصل سه راه قدمگاه امام رضا(ع) تا چهارراه آیت الله نجفی در حال انجام می باشد.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به اوضاع نابسامان آسفالت خیابان مذکور در همین راستا شهرداری ابرکوه با هدف بهبود تردد خودروها، ایمنی در تردد شهروندان و رسیدن به استانداردهای مطلوب شهری عملیات روکش آسفالت را آغاز نمود.
معماریان افزود: مساحت روکش آسفالت خیابان نسفی 13 هزار مترمربع می باشد که 1600 تن آسفالت توپکا در آن مورد استفاده قرار گرفته و هزینه ای بالغ بر 2 میلیارد ریال را دربرداشته است.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد: به یاری خداوند طی روزهای آتی خیابان نظامیه از چهارراه آیت الله نجفی تا میدان میراث عملیات روکش آسفالت آن به اجرا در خواهد آمد.

 

حمید رستگار مسئول فنی و عمران شهرداری ابرکوه با اعلام این خبر گفت: در ادامه  عملیات اجرایی احداث بلوار نبی اکرم(ص) حدفاصل بلوار جمهوری اسلامی( استخر شهید صالحی) تا تقاطع 15 دی، عملیات سنگبرداری بخشی از این مسیر در حال اقدام می باشد.
وی ادامه داد: این بلوار با هدف تکمیل رینگ شهری، ساماندهی اراضی دولت آباد، اصلاح شیب معابر شکل گرفته در آن و حذف ترابری جاده ای بخشی از معابر به طول دو و نيم کیلومتر و عرض 35 متر احداث می گردد که هم اکنون پس از خاکبرداری، عملیات سنگبرداری مسیر نیز از جلو سالن ورزشی شهید نعمت الله فلاح زاده در حال انجام می باشد.
گفتنی است هزینه های احداث این بلوار بیش از چهل میلیارد ریال برآورد گردیده است.

 

سید علیرضا رسولی معاون شهردار ابرکوه از شروع عملیات بهسازی سه راه کوثر خبر داد و گفت: عملیات پیاده روسازی ضلع شمالی بوستان کوثر به اتمام رسیده است و ان شاءالله با تامین اعتبار آن ساخت بوستان آغاز خواهد شد.
وی افزود: اصلاح پیاده رو مقابل بوستان که مجاور پارکینگ آن مجموعه می باشد در دست اقدام بوده و پس از آن پارکینگ آسفالت خواهد شد.
رسولی در پایان اعلام داشت: با توجه به موقعیت مسجد کوثر، حوزه مقاومت بسیج حضرت سیداشهدا(ع)، بوستان کوثر و ... ساماندهی این بلوک خدماتی در دستور کار است.

 

احمدرضا اسدی مسئول معماری و شهرسازی شهرداری ابرکوه گفت: جهت بهبود وضعیت دسترسی به معابر بافت تاریخی و شاخص نفوذپذیری، شهرداری ابرکوه در این معابر نسبت به تملک اراضی بلااستفاده و تبدیل آن به فضای باز در قالب پارکینگ محلی و میدان گاه اقدام می نماید.
وی ادامه داد: این فضای باز علاوه بر محاسن فوق امکان ایجاد فضای هر چند کوچک برای بازی کودکان و تعامل بیشتر بین ساکنین را فراهم می کند.
اسدی افزود: با توجه به محدودیت تعریض معابر در بافت تاریخی برای تردد سواره مردم نیز با ایجاد دوربرگردان و پارکینگ موثر خواهد بود.
مسئول معماری و شهرسازی شهرداری اذعان داشت: براساس سیاست فوق یک قطعه زمین به مساحت تقریبی 400 متر مربع در کوچه ی شهید رسول جلایی واقع در خيابان شهید باهنر تملک گردیده که به زودی برای امر فوق آماده سازی می گردد.

 

روابط عمومی شهرداری ابرکوه از برگزاری جشن شهروندی خبر داد و گفت: سلسله برنامه های جشن شهروندی مدت چهار سال است که به طور مداوم همزمان با ولادت با سعادت هشتمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت  در شهر ابرکوه برگزار می شود.
بابایی تصریح کرد: این جشن در دور چهارم خدمت شورای اسلامی شهر و شهرداری ابرکوه  هر سال با برنامه های متنوع و شاد با هدف ارتقاء روحیه نشاط و شادی شهروندان برنامه ریزی گردیده است.
این مسئول با اشاره به برنامه ی این مراسم شامل  اجرا، خوانندگی، نمایش طنز، مسابقه، به همراه نورافشانی و قرعه کشی ویژه، افزود: چهارمین جشن بزرگ شهروندی با حضور هنرمند محبوب حمید لولایی مورخ 13/5/96 جمعه ساعت 21 در استادیوم شهید پوراکبری برگزار می گردد.
وی در پایان از کلیه شهروندان خواست علاوه بر اطلاع رسانی، با حضور سبز خود، زینت بخش  این مراسم باشند.

 

رضا ربانی عضو شورای اسلامی شهر ابرکوه در چهارمین دوره گفت: بالاخره پس از سالها پیگیری و مکاتبات قانون توزیع ارزش افزوده در بین شهرداری ها و دهیاری های کشور در برنامه ششم توسعه اصلاح شد.
وی افزود: بر اساس قانون قبلی که حقوق برخی از شهرها در آن نادیده گرفته شده بود سرانه دریافتی پرداختی به شهرداری ها در یک استان گاهی تا ده ها برابر متفاوت بود ولی در قانون جدید این پرداختی ها بر اساس جمعیت شهر و روستا توزیع خواهد شد که صورت عادلانه تری دارد.
عضو عالی شورای استان ها در دوره چهارم در این باره گفت: طی سال های گذشته(دو دوره شوراها) شورای شهرهای کم درآمد کشور به اتفاق مسئولین اجرایی استان ها و نمایندگان مورد نظر و تصویب طرحی در شورای عالی استان ها و پیشنهاد شهرداری های ذینفع به مجلس شورای اسلامی بالاخره این طرح از طریق دولت در برنامه ششم توسعه به تصویب مجلس و شورای نگهبان رسید که از ابتدای سال جاری در مرحله اجرا است.

اطلاعات تماس


تلفن شهرداری :    03532820531
شماره دورنگار:     03532823097
سامانه پیام کوتاه:     50005000282363
کدپستی:   8931649559

فضای مجازی: @shahrdariabarkuh
پست الکترونیک:   info@abarkooh.ir

تاریخچه شهر

اَبَرکوه (نیز: ابرقو) شهری است در استان یزد ایران. این شهر مرکز شهرستان ابرکوه است و در بخش مرکزی این شهرستان قرار گرفته‌است. این شهرستان در مسیر اتوبان یزد - اقلید - یاسوج قرار دارد. هم چنین موقعیت جغرافیایی این شهر توریستی و باستانی در میان سه شهر تاریخی ایران زمین اصفهان، یزد و شیراز می‌باشد بطوریکه بطور تقریبی در میان مثلث این سه شهر واقع می‌باشد. ابرکوه طبق اعلام اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری بخاطر داشتن آثار طبیعی و باستانی شاخص جزو ۱۴ شهر نمونه گردشگری ایران می‌باشد.

ادامه مطلب...

Template Design:Dima Group